Krasnoludki i Elfy" zrealizowały projekt "Akademia Kici Koci"

Nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Akademia Kici Koci". Projekt realizowaliśmy od września do 10. 12. br. W ramach projektu naszym zadaniem była realizacja min. 5 z 10 wyzwań Kici Koci. Zrealizowaliśmy:
1. Pocztówka do Kici Koci, i wykonaliśmy kartę do Kici Koci którą wysłaliśmy na poczcie podczas jednego z naszych spacerów
2. Kici Kocia i emocje, to wyzwanie realizowaliśmy podczas obchodów w grupie „Dnia Życzliwości”, podczas którego min. poznaliśmy nasze podstawowe emocje
3. Kici Kocia i witaminowe przyjęcie, nasze „Witaminowe przyjęcie” zorganizowaliśmy podczas „Dnia zdrowego śniadania” kiedy robiliśmy zdrowe witaminowe kanapki
4. Kici Kocia i spacer, podczas naszych jesiennych spacerów wspólnie stworzyliśmy „Spacerownik” nasz kolorowy album, w którym namalowaliśmy nasze spacerowe obserwacje.
5. Kici Kocia i śnieg. To wyzwanie było świetna zabawą ze sztucznym śniegiem. Dodatkowo zrobiliśmy śnieg w słoiku.
6.Kici Kocia i święta, upiekliśmy i udekorowaliśmy pierniki.
7.Recepta Kici Koci. To wyzwanie podzieliłyśmy na dwa etapy. W pierwszym dzieci samodzielnie kroiły owoce, które później ususzyliśmy w suszarce do owoców.
Drugim etapem było przygotowanie przepisu na zdrową herbatkę.
8. Kici Kocia i muzyka. Podczas zajęć przedszkolaki stworzyły grzechotki z butelek z ryżem, fasolą i grochem oraz bębenki z opakowań po serkach. Po skończonej pracy dzieci zagrały na swoich nowych instrumentach.

Za swoje zaangażowanie w realizację "wyzwań" każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. GRATULUJEMY :)

Relacja 2021-12-23, 21:38 | autor: Barbara Szczerbińska