Międzynarodowy Dzień Pizzy u "Krasnoludków" i "Elfów"

Wczoraj, tj. 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasza grupa także nie mogła pominąć tego nietypowego święta :) Przedszkolaki, bawiąc się we włoskich kucharzy, przygotowały samodzielnie pizzę. Pomocna okazała się przygotowana dla nich książka z symbolami PCS do czytania uczestniczącego "Dzień pizzy", która krok po kroku ilustrowała czynności, które trzeba wykonać aby zrobić pyszną pizzę. Dzieci, po poznaniu składu ciasta, formowały kulki drożdżowe, smarowały je sosem pomidorowym, nakładały ulubione składniki i posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do przedszkolnego piekarnika, a dzieci tym czasie wykonywały papierową pizze, w kartach pracy.

Już do końca dnia zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu, a własnoręcznie zrobiona pizza jest z całą pewnością smaczna i zdrowa.

Relacja 2021-02-10, 11:03 | autor: Barbara Szczerbińska