Sensoryczne warsztaty zimowe u "Krasnoludków" i "Elfów"

Wczoraj, tj. 19.01. przedszkolaki z grup "Krasnoludki" i "Elfy" uczestniczyły w sensorycznych warsztatach zimowych, których zadaniem było dostarczenie dzieciom różnorodnych wrażeń dotykowych oraz bodźców do rozwoju ich zmysłów. We wszystkich proponowanych dzieciom zabawach najważniejszym narzędziem były ich dziecięce rączki, które dotykały różnych faktur (min. mąki, kasze, ziarna), przesypywały, przesiewały, ugniatały, chowały i odnajdywały różne drobne zabawki, a także doznawały wrażeń termicznych. Z uwagi na fakt, że były to warsztaty zimowe nie mogło zabraknąć na nich lodu, śniegu i ciepłego termoforu.
Zajęcia wprost pochłonęły dzieci. Wspaniale się angażowały w każde ćwiczenie i zabawę. To z pewnością były dla nich udane zajęcia :)
Relacja 2021-01-20, 12:15 | autor: Barbara Szczerbińska